header image
 
 

Виховна робота

В основу виховної системи ліцею покладені принципи системності та послідовності, модель виховної роботи охоплює всі сфери процесу виховання, а в центрі поставлено формування особистості учня з її інтелектуальним, фізичним і духовним потенціалом.

Основними напрямками виховної роботи в Харківському професійному ліцеї будівництва та автотранспорту є:

 • національно-патріотичне, морально-правове, превентивне, громадянське, художньо-естетичне, фізичне, трудове виховання;
 • робота методичної комісії класних керівників;
 • робота бібліотеки навчального закладу;
 • робота з батьками;
 • робота практичного психолога (психолого-педагогічна діагностика, консультування, індивідуальна та корекційна робота, психологічний супровід розвитку особистості учня);
 • організація роботи з учнями, які потребують соціального захисту;
 • організація роботи з учнями, які проживають у гуртожитку;
 • організація роботи з учнями, які потребують особливої педагогічної і психологічної допомоги (робота з учнями з девіантною поведінкою, робота Ради з профілактики правопорушень);
 • організація дозвілля учнів, пропаганда здорового способу життя;
 • діяльність органів учнівського самоврядування;
 • організація роботи гуртків та спортивних секцій;
 • проведення конкурсів, олімпіад, змагань.

У навчальному закладі створено належні умови для забезпечення зайнятості учнів в позаурочний час, розвитку їх інтересів, нахилів та здібностей. Учні залюбки відвідують гурток художньої самодіяльності, вокальний та танцювальний гурток під назвою «Арт-студія «Обриси». Під управлінням керівників гуртків постійно приймають участь у міських заходах, конкурсах з художньої самодіяльності. В рамках художньо-естетичного виховання учні ліцею приймають участь в святкових концертах присвячених Дню працівників освіти, Новому року, 8 Березню, Дню Перемоги, Останьому дзвонику та малюють стіннівки присвячені різним святам та пам’ятним датам, демонструють творчі композиції «Дари осіні», «Кращий подарунок до Різдва».

Значна увага приділяється правовому та превентивному вихованню, завданням якого є сприяти становленню активної позиції учнів щодо реалізації прав і свобод людини, надати основні правові знання, сформувати мотивацію та вміння, необхідні для відповідальної участі молоді. В цьому напрямку сформовано раду з профілактики правопорушень, затверджено план роботи ради. Активно ведеться пропаганда здорового способу життя серед учнів: організовуються заходи щодо попередження суїциду, торгівлі людьми, профілактиці негативних звичок, регулярно проводяться бесіди, виховні години про шкідливий вплив тютюнопаління, алкоголю, наркотиків на здоров’я підлітків,  Віл/Сніду, ІПСШ. Години спілкування «Про честь людини», «Яким я потрібен сьогоденню», виховні години «Я і закон», «Що таке правомірна поведінка». Тренінгових занять «Я знаю свої права», «Ти і поліція».

Організовуються зустрічі з працівниками правоохоронних органів, зустрічі з лікарями різних фахів.

Спортивно – масові заходи проводяться з метою організації змістовного дозвілля, що спрямовано на формування в учнів фізичного, соціального та духовного здоров’я, вдосконалення фізичної та психічної підготовки, ведення активного способу життя та професійної діяльності, підвищення соціальної активності та залучення учнів до занять фізичною культурою, а також з метою пропаганди здорового способу життя.

Від жовтня до травня на протязі всього навчального року учні ліцею приймають участь в обласних змаганнях з легкої атлетики, кросу на 1000м., футзалу, настільного тенісу, стрітболу, волейболу, плавання на 50м. Крім цього на початку навчального року та наприкінці проводяться спортивні свята під девізом «Спорт протягом життя» з цікавим, емоційним, захоплюючим сценарієм, аби і самі учасники і вболівальники мали змогу залучитися до усього дійства та на фоні позитивних емоцій чудово провести цей час.

Не менш важливим напрямом виховання учнів в ліцеї є національно-патріотичне виховання, формування національної свідомості та самосвідомості, любові до рідної Землі, свого народу, бажання працювати заради розквіту своєї держави, готовності її захищати. З метою виховання у майбутніх громадян України патріотизму, критичного мислення, активної життєвої позиції проводяться виховні години в навчальних групах «Я – громадянин України», «Дзвони Чорнобиля»,  «Ніхто не забутий, ніщо не забуте»; заходи до дня Соборності України, до Дня Європи, до Дня Збройних Сил України,  присвячені річниці визволення України від німецько-фашистських загарбників, партизанському руху, Перемозі у Великій Вітчизняній Війні 1941-1945 рр., пам’яті ліквідаторів аварії на ЧАЕС, пам’яті жертв голодомору та політичних репресій.

Виховний потенціал педагогічного колективу Харківського професійного ліцею будівництва та автотранспорту спрямований на формування національно свідомої, духовно багатої особистості, здатної до самовизначення, самореалізації та самовдосконалення.,